WIELKA BRYTANIA | Sypialnia nie mniejsza niż… .

WIELKA BRYTANIA |  Sypialnia nie mniejsza niż… . [29.12.2015]

Koniec ze schowkami na szczotki z łóżkiem w środku! Władze Londynu chcą wziąć się za landlordów, którzy usiłują zarobić wynajmując nie nadające się do zamieszkania pomieszczenia.


          Wstawiają do nich łóżka – albo tylko kładą materace – i zaczynają takie pomieszczenie nazywać sypialnią. Rząd planuje wprowadzenie przepisów, które będą regulowały minimalną wielkość pomieszczeń mieszkalnych pod wynajem.


          Istotna będzie też kwestia wysokości – zdarzało się bowiem, że za sypialnie robiły pomieszczenia, do których nie można było wejść normalnie, bo miały jedynie niespełna metr wysokości.


          Politycy proponują, by minimalna wielkość pokoju jaki może być wynajmowany, to 6,5 m kw. Każdy, kto będzie oferował mniejsze pomieszczenia, będzie popełniał przestępstwo. Nowe przepisy miałyby obowiązywać na terenie całej Wielkiej Brytanii, przy czym lokalne władze miałyby prawo do ustalania wyższych limitów na swoim terenie.


Nie do zaakceptowania jest fakt, że wynajmujący przedkładają szybki zysk nad bezpieczeństwo lokatorów, wynajmując maluteńkie pokoiki jako sypialnie – przekonuje Brandon Lewis, minister mieszkalnictwa.


MarSo


http://pracainauka.pl/aktualnosci/sypialnia-nie-mniejsza-niz


Powrót


euro-punkt.pl on Facebook