WIELKA BRYTANIA | Rozdają działki za darmo!

WIELKA BRYTANIA | Rozdają działki za darmo! [09.05.2015]

Marzysz o życiu na rajskiej wyspie? Kochasz lato, wodę, ale niekoniecznie duże miasta i raczej nie jesteś duszą towarzystwa? Jeśli tak, być może zainteresuje cię przeprowadzka na Pitcairn – niewielką wyspę położoną ok. 5500 km od wybrzeży Nowej Zelandii I Ameryki Południowej. Jak dotąd zgłosił się tylko jeden chętny do zamieszkania w raju zasiedlonym przez potomków zbuntowanej załogi okrętu Bounty.

                - Na wyspie nie ma zbyt wielu ofert pracy. Większość wyspiarzy zajmuje się na co dzień sprzedażą… znaczków pocztowych, jednak filatelistyka nie jest już tak popularna jak kiedyś – mówi Jacqui Christian, reprezentująca to brytyjskie terytorium zamorskie. – Wyspa jest całkowicie zależna od państwa. Od niedawna mieszkańcy mają dostęp do Internetu, ale nie ma tam np. telewizji.

                Zakupy można robić w jednym tylko sklepie, do którego zaopatrzenie dowożone jest co trzy miesiące. W tej chwili społeczność Pitcairn liczy zaledwie 50 osób. Stąd pomysł rządu w Londynie, by za darmo rozdawać na wyspie działki chętnym by tam zamieszkać. Rekordową liczbę mieszkańców odnotowano w 1937 r. – 235 osób.

MarSo

http://pracainauka.pl/aktualnosci/rozdaja-dzialki-za-darmo

www.pracainauka.pl

Powrót


euro-punkt.pl on Facebook